Strona gwna

Wyszukiwarka

"Gminny Konkurs Ortograficzny"
29.05.2018.

10.05.2018r. w SP 1 w Koniakowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Organizowany jest on co roku w ramach współpracy nauczycieli polonistów z Trójwsi.

Wyłonieni podczas szkolnych konkursów uczniowie mają okazję zweryfikować poziom swoich umiejętności ortograficznych w gronie najlepszych z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

Formuła konkursu nie zmienia się od lat. Uczniowie piszą dyktando dostosowane do danej grupy wiekowej. Zakodowane prace są sprawdzane przez polonistów. Wyłonieni laureaci otrzymują nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy.

W tym roku naszą szkołę godnie reprezentowało dziewięcioro uczniów. III miejsce w kategorii klas 4 zdobyła Sabina Zowada przygotowana przez panią Halinę Skrzydłowską, zaś III miejsce w kategorii klas 6 wywalczyła Wiktoria Suszka - podopieczna pani Teresy Łupieżowiec. Wszystkim dzieciom należą się gratulacje, a ci, którym nie udało się zdobyć miejsca na podium w tym roku , mają szansę za rok.

Magda Czepczor

Image

Image

Image