Strona gwna

Wyszukiwarka

"Trzeciomajowe święto"
29.05.2018.

W maju, jak co roku w naszej szkole, świętowaliśmy rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Akademię przygotowali uczniowie klas siódmych. Była to okazja, by wszyscy nasi wychowankowie spotkali się w jednym miejscu, w budynku dawnego gimnazjum. W akademii uczestniczyli i ci najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, i ci najstarsi z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. Ilość zgromadzonej publiczności robiła wrażenie i mogłaby stremować najbardziej doświadczonych aktorów. Pomimo to, siódmoklasiści poradzili sobie bardzo dobrze. Głównym wątkiem akademii była oczywiście Konstytucja 3 Maja. Uczniowie wcielili się w postaci uosobionych książek w szkolnej czytelni. Wykonali ich tytułowe strony w formie pięknych plakatów, które zasłaniały ich na początku spektaklu. Później, podczas dyskusji , rozmów, które prowadziły ze sobą na scenie, przypomniały dzieciom najważniejsze informacje związane z uchwaleniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji z 1791roku. Aktorzy po występie otrzymali gromkie brawa, na które z pewnością zasłużyli.

Występ przygotowały panie: Magdalena Czepczor i Sylwia Sikora - Biegun. Dekorację wykonała pani Danuta Konarzewska.

M.Cz.