Strona gwna

Wyszukiwarka

Jan Juroszek najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim!
13.06.2018.

Jan Juroszek - uczeń III klasy gimnazjalnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej został zwycięzcą XIV edycji bardzo wymagającego i prestiżowego Powiatowego Konkursu Informatycznego w Cieszynie. Konkurs ten rozgrywany jest w trzech etapach: najpierw w grudniu odbyły się eliminacje szkolne, mające wyłonić najlepszych uczniów w danej szkole, później powiatowe półfinały, które wyłoniły najlepszą 14-kę w powiecie cieszyńskim i części pszczyńskiego, by w końcu w maju uczniowie mogli spotkać się w finale, podczas którego przez trzy godziny rozwiązywali trudny test teoretyczny i zaawansowane zadania praktyczne z arkusza kalkulacyjnego, z któregoś z podstawowych języków programowania (Logo, Scratch), z grafiki komputerowej i tajników tworzenia stron internetowych. Janek Juroszek okazał się w tej rywalizacji bezkonkurencyjny i jest najlepszym informatykiem w Powiecie Cieszyńskim w swej kategorii wiekowej a.d. 2018!

6 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Cieszyna odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i podsumowanie XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego. Swoją obecnością zaszczycili galę Pan Burmistrz Miasta Cieszyna Ryszard Macura, sponsorzy konkursu, rodzice oraz opiekunowie finalistów.

Janek w nagrodę odebrał pokaźną torbę upominków, w tym nowoczesny Power Bank, a także kupon opiewający na kwotę 500 zł do zrealizowania w sklepach sponsora konkursu - znanej informatycznej firmy Optimal. Dodatkowo zwycięstwo w konkursie jest premiowane punktami rankingowymi przy rekrutacji do wybranej szkoły średniej.

Warto tu wspomnieć, że ten sukces nie jest dziełem jakiegoś zbiegu okoliczności czy przypadku. Janek już od pierwszej klasy gimnazjalnej wykazywał duże zdolności informatyczne i programistyczne, które kształcił na zajęciach kółka informatycznego i poprzez samodzielną naukę w domu. Chętnie czytał podsuwane mu książki, oglądał dostępne w Internecie tutoriale, brał udział w dodatkowych zajęciach czy konkursach. Taka systematyczna kilkuletnia praca, niewątpliwe wybitne uzdolnienia intelektualne i rzadko spotykana prawdziwa pasja i autentyczny głód wiedzy zaowocowały w końcu tym sukcesem. Oby przykład Janka Juroszka był zaraźliwy i zachęcił szersze grono naszych uczniów do zgłębiania tajników świata nie tylko cyfrowego.

A oto oficjalne wyniki XIV Powiatowego Konkursu Informatycznego:

I miejsce Jan Juroszek ZSP Istebna

II miejsce Krzysztof Krysiński SP 8 Skoczów

III miejsce Szymon Antonik SP Dębowiec

Na kolejnych pozycjach uplasowali się uczniowie z Pawłowic, Strumienia, Mnicha, Cieszyna, Pogwizdowa, Pierśca i Wisły. Jankowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w dalszych etapach nauki !!!

Andrzej Suszka

Image

Image