Strona gwna

Wyszukiwarka

Sprawozdanie ze spotkania integracyjnego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej
15.06.2018.

23 maja 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej odbyło się spotkanie integracyjne. Przyjechali do nas goście z Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu, stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś” w Istebnej oraz ORW w Istebnej, aby razem z naszą młodzieżą oraz uczniami klas siódmych ze szkół podstawowych w Rastoce i w Zapasiekach, uczestniczyć w „Wesołej Majówce”.

Po powitaniu przez panią dyrektor rozpoczęły się gry i zagadki przy stolikach, które przygotowali chłopcy i dziewczęta z Koniakowa pod kierunkiem pani Gizeli Kubicy. Mogliśmy również podziwiać walory turystyczne Trójwsi Beskidzkiej oraz niezwykłe osoby, które się zapisały w jej historii. Taką niespodziankę w postaci prezentacji multimedialnej, opracowała młodzież ze szkoły podstawowej numer 2 w Jaworzynce pod opieką pani Eweliny Jochacy. Następnie przyszła kolej na zabawy i gry sportowe na boisku szkolnym. Każdy uczestnik tego spotkania mógł brać udział w drużynowych rozgrywkach w piłce nożnej, grze w „dwa ognie”, rywalizacji w przeciąganiu liny, czy w torze przeszkód na miarę swoich możliwości. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy do lasu trasą narto rolkową, aby wziąć udział w zabawie w „podchody”. Wiele radości sprawiło naszym gościom poszukiwanie ukrytych kartek oraz wykonywanie kolejnych, ciekawych zadań.

Po tak intensywnym czasie, przyszła chwila na odpoczynek i spotkanie przy stole. Dzieląc się swoimi przeżyciami, zjedliśmy wspólnie obiad, po którym wszyscy wrócili do swoich domów.

Sławomira Patyk, Magdalena Krężelok i Sylwia Sikora-Biegun